TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΕΦΕΡΕ

H AEK αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την SKODA Ξάνθη για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μαρκόφσκι στο 29' αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λεονάρντο ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Α΄ Ημίχρονο

3': Σουτ του Ντάνι έξω από την περιοχή, ο Αραμπατζής διώχνει σε κόρνερ.

6': Συνδυασμός Λεονάρντο-Χοσέ Κάρλος, το σουτ του τελευταίου περνάει πάνω από τα δοκάρια.

10': Κόρνερ του Λεονάρντο, κεφαλιά του Μανωλά ψηλά άουτ.

13': Ο Βιβιανί αποκρούει απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο.

25': Ο Μπέλεκ τροφοδοτεί τον Χοσέ Κάρλος αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων μπλοκάρει το πλασέ του.

30' (0-1): Σουτ του Εντιμάρ έξω από την περιοχή, ο Αραμπατζής αποκρούει, η μπάλα στρώνεται στον Μαρκόφσκι και ο Σέρβος ανοίγει το σκορ.

45+1' (1-1): Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι σε ανατροπή του Καφέ από τον Κομεσίδη και ο Λεονάρντο το εκτελεί εύστοχα.

Β΄ Ημίχρονο

47': Σέντρα του Κοντοέ, κεφαλιά του Λυμπερόπουλου μόλις άουτ.

59': Ο Μπέλεκ δεν προλαβαίνει να πλασάρει από εξαιρετική θέση μετά από ενέργεια του Λυμπερόπουλου.

63': Σε φάση διαρκείας ο Βιβιανί αποκρούει το αριστερό σουτ του Καράμπελα.

70': Εντυπωσιακή επέμβαση του Αραμπατζή σε κοντινό πλασέ του Πόι.

83': Η σέντρα-σουτ του Μπερνς περνάει δίπλα από τα δοκάρια της Ξάνθης.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Κοντοές, Κάλα, Μανωλάς, Καράμπελας (72' Αργυρίου), Καφές, Γεωργέας, Κλωναρίδης (46' Λυμπερόπουλος), Χοσέ Κάρλος, Λεονάρντο, Μπέλεκ (79' Μπερνς).

SKODA Ξάνθη: Βιβιανί, Μπέρτος, Βάλλας, Κομεσίδης, Εντιμάρ, Ντάνι, Φλίσκας, Βλαχοδήμος (58' Μάνταλος), Πόι, Μαρσελίνιο (83' Σουάνης), Μαρκόφσκι (90+1' Σταθάκης).