TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2011

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΣΤΟ Europa League

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-1 από την Λοκομοτίβ Μόσχας στο Ολυμπιακό Στάδιο για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Τα τέρματα των φιλοξενουμένων σημείωσαν οι Γκλουσάκοφ (50'), Μαϊκόν (72') και Ιγκνάτιεφ (80'), ενώ στο 60' είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Λεονάρντο.

Α΄ Ημίχρονο

8': Δυνατό σουτ του Γκλουσάκοφ έξω από την περιοχή μόλις άουτ.

14': Ο Χέλγκασον προλαβαίνει τον Τορμπίνσκι ο οποίος ετοιμαζόταν να πλασάρει τον Αραμπατζή.

21': Σουτ του Σίσκιν από πλάγια θέση, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αποκρούει.

45': Διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Μανωλά να διώχνει προ του Γκλουσάκοφ και τον Ίμπρισιτς να σουτάρει άουτ.

Β΄ Ημίχρονο

50' (0-1): Ο Γκλουσάκοφ αξιοποιεί το γύρισμα του Ομπίνα και προλαβαίνοντας τους Γεωργέα, Αραμπατζή ανοίγει το σκορ.

52': Επικίνδυνο σουτ του Χοσέ Κάρλος, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και βγαίνει κόρνερ.

60' (1-1): Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι σε ανατροπή του Λεονάρντο από τον Σίσκιν και ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός το εκτελεί εύστοχα.

66': Ο Αραμπατζής επεμβαίνει αποτελεσματικά σε σουτ του Ομπίνα.

72' (1-2): Ο Μαϊκόν κλέβει τη μπάλα από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ και δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

80' (1-3): Με ατομική ενέργεια και αριστερό σουτ ο Ιγκνάτιεφ σφραγίζει τη νίκη των φιλοξενουμένων.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Γεωργέας, Μανωλάς, Χέλγκασον (46' Κοντοές), Λαγός, Μάκος, Γκέντσογλου, Μπερνς (46' Λεονάρντο), Χοσέ Κάρλος, Σιαλμάς (69' Γκερέιρο), Μπέλεκ.

Λοκομοτίβ Μόσχας: Γκιγιέρμε, Μπούρλακ, Ίλιτς, Ντούριτσα, Σίσκιν, Θαπατέρ, Γκλουσάκοφ, Ίμπρισιτς (81' Σίτσεφ), Ιγκνάτιεφ (81' Νούροφ), Τορμπίνσκι (61' Μαϊκόν), Ομπίνα।