TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 30 Αυγούστου 2010

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ....

Μια επιπόλαιη ΑΕΚ «έπαιξε με τη φωτιά» απέναντι στη Νταντί Γ. και κατάφερε στο τέλος να πανηγυρίσει κιόλας για το 1-1, που την έστειλε στους ομίλους του Europa League.
Η «Ένωση»… έκατσε στο γκολ του -εξαιρετικού, πάντως- Ντιόπ και επέτρεψε στον Ντέιλι να ισοφαρίσει και να γεμίσει με άγχος το άδειο «Καραϊσκάκη» μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. του αγώνα".

Α’ Ημίχρονο

4': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λεονάρντο "τσίμπησε" την μπάλα στο ύψος της περιοχής, μπήκε ωραία από αριστερά σε αυτή, όμως το δυνατό σουτ που έπιασε από πλάγια θέση, αποκρούστηκε από τον Πέρνις σε κόρνερ!

10': Οι Μάκος και Τζεμπούρ συνεργάζονται ωραία στην αντεπίθεση, ο Αλγερινός πασάρει στο Σκόκο, όμως το πλασέ που κάνει εκείνος από το ύψος του πέναλτι περνάει ψηλά άουτ!

23' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λεονάρντο από δεξιά, ο Γιάχιτς πιάνει την πρώτη κεφαλιά και ο Ντιόπ -με όμορφη προβολή από κοντά- ανοίγει το σκορ για την "Ένωση"!

42': Πολύ ωραίος συνδυασμός των παικτών της ΑΕΚ καταλήγει στον Καφέ, όμως το δυνατό συρτό σουτ που κάνει εκείνος μέσα από την περιοχή, μπλοκάρεται από τον Πέρνις

B’ Ημίχρονο

55': Μετά από σύγχυση στην περιοχή της ΑΕΚ, ο Μπουάμπεν πιάνει το σουτ, όμως η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ

64': Ευκαιρία για τη Νταντί! Ο Λαγός δεν καταφέρνει να ολοκληρώσει την απόκρουση μέσα στην περιοχή, ο Γκούντγουιλι επωφελείται και γυρίζει για τον Ντέιλι, αλλά ο Γιάχιτς τον προλαβαίνει και με προβολή διώχνει σωτήρια σε κόρνερ

73': Ο Σκόκο ευνοείται από τις κόντρες και πιάνει το σουτ από πλάγια θέση και δεξιά, όμως ο Πέρνις πέφτει στην κλειστή του γωνία και διώχνει σε κόρνερ

78' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΑΝΤΙ Γ.!: Ο Ντέιλι εκμεταλλεύεται τη βαθιά μπαλιά "στην πλάτη" της άμυνας της ΑΕΚ και την καθυστέρηση του Σάχα στην έξοδο και "τσιμπώντας" την μπάλα, τη στέλνει στα δίχτυα!

80': Ο Σκόκο ξεμαρκάρεται ωραία έξω από την περιοχή και πιάνει το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι

82': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νταντί! Ο Σουόνσον βρέθηκε αμαρκάριστος στο ύψος της περιοχής, έπιασε το χαμηλό σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι