TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2010

ΑΕΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2-2

Ισόπαλος 2-2 ολοκληρώθηκε ο σημερινός αγώνας της ΑΕΚ με τον Αστέρα Τρίπολης στο Ολυμπιακό Στάδιο, για την 3η αγωνιστική της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τους Αράς (44’) και Φορτούνη (81’) και η ΑΕΚ έφερε το ματς στα ίσα με γκολ των Τζιμπούρ (83’) και Σκόκο (87’).

Α’ Ημίχρονο

19’: Ο Σκόκο έστρωσε τη μπάλα στον Μάκο, ο οποίος με σουτ στην κίνηση από την γωνία της περιοχής, την έστειλε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι.

21’: Σουτ του Σκόκο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο άουτ.

22’: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σκόκο, ο Μανωλάς μαρκάρεται αντικανονικά στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής αφήνει το ματς να συνεχιστεί.

23’: Ο Γκέντσογλου με εξαιρετική μπαλιά σημάδεψε τον Τζιμπούρ στην περιοχή που έκανε το κοντρόλ και ο επερχόμενος Μπερνς με σουτ από πολύ κοντά, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

27’: Καλό συρτό σουτ του Μάρτινς, πέφτει και μπλοκάρει ο Αραμπατζής.

44’ (0-1): Από εκτέλεση κόρνερ του Αστέρα, ο Αραμπατζής έδιωξε με τις γροθιές, ο Αράς πήρε το ριμπάουντ και με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής πέτυχε το γκολ.

Β’ Ημίχρονο

48’: Καρφωτή κεφαλιά του Τζιμπούρ από σέντρα του Σκόκο, ο Ντεγκρά μπλοκάρει.

49’: Ο Σκόκο ανατρέπεται μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.

51’: Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, η μπάλα περνά ελάχιστα έξω από το δοκάρι.

63’: Σέντρα του Μάρτινς στον Ρούμπιλ, που βρέθηκε μόνος απέναντι στον Αραμπατζή και με πλασέ σημάδεψε το δοκάρι.

67’: Πολύ καλό σουτ του Σκόκο έξω από την περιοχή, ο Ντεγκρά έδιωξε με υπερένταση.

75’: Μακρινή μπαλιά του Γκέντσογλου, ο Μπλάνκο πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, με τον Ντεγκρά να σώζει ξανά.

81’ (0-2): Μακρινό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

83’ (1-2): Σέντρα του Σκόκο από δεξιά, ο Τζιμπούρ πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με πολύ ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

87’ (2-2): Ασύλληπτο σουτ του Σκόκο έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στο αριστερό «γάμα» της εστίας.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Πατσατζόγλου, Νασούτι, Μανωλάς, Τζιμπούρ, Μάκος, Μπλάνκο (77’ Έντερ), Λαγός (62’ Λυμπερόπουλος), Μπερνς (55’ Λεονάρντο), Σκόκο, Γκέντσογλου.
Αστ.Τρίπολης: Ντεγκρά, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Κερ (93’ Κρις), Μάρτινς (83’ Ριμκεβίτσιους), Αργυρόπουλος, Μπαστία, Ρούμπιλ, Αράς (68’ Φορτούνης), Μπαρτολίνι, Λαδάκης.