TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2011

ΝΙΚΗΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ 3-0

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Άρη για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε στο 10' με αυτογκόλ του Νίκου Λαζαρίδη, στο 39' ο Νίκος Λυμπερόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας και στο 78' ο Χουάν Κάλα σφράγισε τη νίκη.

Α΄ Ημίχρονο

10' (1-0): Στην προσπάθειά του να απομακρύνει σέντρα του Λεονάρντο με προορισμό τον Λυμπερόπουλο ο Λαζαρίδης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

22': Ο Βελλίδης αποκρούει εντυπωσιακά πλασέ του Λεονάρντο μετά από ατομική προσπάθεια και γύρισμα του Μπέλεκ.

29': Δοκάρι για την ΑΕΚ με δυνατό σουτ του Κάλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο.

30': Ο Καζναφέρης εξαπολύει "κεραυνό" αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Αραμπατζή.

34': Διαγώνιο σουτ του Μπέλεκ, ο Βελλίδης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

39' (2-0): Ωραία συνεργασία Κάλα-Μπέλεκ, πανέξυπνη κάθετη πάσα του Καφέ στον Λυμπερόπουλο και ο τελευταίος κάνει το 2-0, αποφεύγοντας και πλασάροντας τον τερματοφύλακα του Άρη.

45': Νέο οριζόντιο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους μετά από σουτ του Παπαστεριανού με το δεξί.

Β΄ Ημίχρονο

49': Κόρνερ του Λεονάρντο, η κεφαλιά του Δέλλα σταματάει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού.

67': Σέντρα του Ούμπιντες, προβολή του Καπετάνου μόλις άουτ.

78' (3-0): Ο Κάλα πιάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λαγού και σημειώνει το πρώτο γκολ του με τη φανέλα της ΑΕΚ.

80': Σουτ του Λαγού, ο οποίος πήρε τη μπάλα από τον Λυμπερόπουλο, από καλή θέση περνάει άουτ.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Κοντοές, Δέλλας (80' Μανωλάς), Κάλα, Καράμπελας, Βάργκας (46' Γκέντσογλου), Μάκος, Καφές, Μπέλεκ, Λεονάρντο (69' Λαγός), Λυμπερόπουλος.

Άρης: Βελλίδης, Παπαστεριανός (69' Φατί), Μίσελ, Τόχα, Καζναφέρης (46' Καπετάνος), Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Ιάκομπ, Ούμπιντες, Πρίττας, Ακόστα (54' Νέτο)।