TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2011

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΜΕ 3-1

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-1 από τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Βαγγέλης Μάντζιος (12', 81'), Σουμπίνιο (49'), ενώ είχε μειώσει προσωρινά στο 60' ο Στιβ Μπέλεκ.

Α΄ Ημίχρονο

12' (1-0): Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Μάντζιο, ο οποίος πλάσαρε έξυπνα τον Αραμπατζή μετά από προσπάθεια του Παπουλή.

18': Αριστερό σουτ στην κίνηση από τον Μπουλούτ, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αποκρούει.

25': Εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο μόλις άουτ.

33': Ο Κάρολ διώχνει εντυπωσιακά φαλτσαριστό φάουλ του Χοσέ Κάρλος από τα 25 μέτρα.

42': Μετά από συνεργασία Χοσέ Κάρλος-Λυμπερόπουλου ο Σιαλμάς σουτάρει άουτ από καλή θέση.

44': Σέντρα του Κοντοέ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Λυμπερόπουλου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.

Β΄ Ημίχρονο

49' (2-0): Ο ΟΦΗ διπλασιάζει τα τέρματά του με διαγώνιο σουτ του Σουμπίνιο, ο οποίος έπαιξε το ένα-δύο με τον Παπουλή.

60' (2-1): Ο Μπέλεκ γίνεται αποδέκτης της μπάλας μετά από εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Λεονάρντο και με αριστερό σουτ σημειώνει το πρώτο γκολ του με την ΑΕΚ.

72': Νεά ωραία ενέργεια του Λεονάρντο από τα αριστερά, αυτή τη φορά όμως ο Μπέλεκ πλασάρει άουτ από εξαιρετική θέση.

79': Αντεπίθεση των γηπεδούχων με τον Χόρχε Λόπεθ, το σουτ του Σουμπίνιο περνάει άουτ.

3-1 (3-1): Ο Μάντζιος εκμεταλεύεται ατομική ενέργεια του Σουμπίνιο από τον άξονα και με δεξί πλασέ σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του.

89': Διαγώνιο σουτ του Λεονάρντο έξω από την περιοχή φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Κάρολ.

ΟΦΗ: Κάρολ, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Μάντζιος, Κάλαϊζιτς, Μπόντορ (73' Ζόρντι Λόπεθ), Γεωργίου, Παπουλής, Σίσιτς (63' Χόρχε Λόπεθ), Σουμπίνιο (84' Καμπάνταης).
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Κοντοές, Δέλλας, Μανωλάς, Καράμπελας, Καφές, Βάργκας (83' Γκέντσογλου), Σιαλμάς (46' Μπέλεκ), Χοσέ Κάρλος (46' Γκερέιρο), Λεονάρντο, Λυμπερόπουλος.