TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2011

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΜΕ 0-2

Mε το ένα πόδι στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται η ΑΕΚ, η οποία νίκησε 2-0 τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, ως τυπικά φιλοξενούμενή του! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Νίκος Λυμπερόπουλος, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα (69`, 80`).

A Hμίχρονο

6' Mπάσιμο του Γιάχιτς από τα δεξιά μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, όμως καθυστερεί και δεν πασάρει στον Γκερέιρο με αποτέλσμα ο Λέτο να προλάβει και με τάκλιν να παραχωρήσει κόρνερ
7' Σουτ του Καραγκούνη δεν ανησύχησε τον Σάχα
19' Μακρινό σουτ από τον Καράμπελα δεν ανησυχεί ο Καρνέζης
21' Δυνατό σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, ο Σάχα απέκρουσε σε κόρνερ.
24' Εκτέλεση φάουλ του Νίνη από αριστερά,ο Σάχα απέκρουσε με τις γροθιές σε κόρνερ.
26' Γύρισμα του Γκερέιρο από δεξιά, ο Σκόκο σούταρε αλλά η μπάλα κοντράρει στον Σιμάο και απομακρύνεται σε κόρνερ.
33' Σέντρα του Νίνη, ο Μαρίνος έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Σάχα μπλόκαρε εύκολα.
37' Σουτ του Σκόκο , αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
38' Ο Μάκος έσδωσε στον Σκόκο, αλλά το σουτ του περνάει ψηλά άουτ.

B Hμίχρονο

52' Ο Νίνης γύρισε στον Λέτο, o Aργεντινός μέσα στην περιοχή έκανε την παράλληλη σέντρα-σουτ, αλλά ο Σισέ δεν πρόλαβε τη μπάλα
64' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ 0-1. 'Ενα σουτ του Σκόκο κτυπάει στ ασώματα των αμυντικών και καταλήγει στον Γιάχιτς εκείνος γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και με προβολή ο Λυμπερόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
70' Σουτ του Νίνη από μακριά η μπάλα άουτ.

80' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. 0-2. Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λυμπερόπουλου, η μπάλα κτύπησε στην πλάτη του Λέτο και κατέληξε στα δίχτυα του Καρνέζη
81' Σουτ του Σισέ αποκρούεται εντυπωσιακά από τον Σάχα

Παναθηναϊκός Καρνέζης, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Καντέ, Σεϊταρίδης, Σιμάο, Μαρίνος (67' Χριστοδουλόπουλος), Καραγκούνης (67' Κατσουράνης), Λέτο, Νίνης, Σισέ .

ΑΕΚ Σάχα, Καράμπελας, Νασούτι, Δέλλας, Γιάχιτς, Ντιόπ, Μάκος, Γκερέιρο (68' Μπλάνκο), Λαγός, Σκόκο (71' Νταντόμο), Λυμπερόπουλος.