TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2011

ΝΙΚΗ ΜΕ 1-0 ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

H AEK επικράτησε με 1-0 του Εργοτέλη για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το γκολ της νίκης, το οποίο ήταν και το πρώτο του με την ομάδα σημείωσε στο 31' ο Γρηγόρης Μάκος.

Α΄ Ημίχρονο

7': Ο Μπέλεκ κερδίζει την μονομαχία από τον Γιοβάνοβιτς, το σουτ του όμως κοντράρει, παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει κόρνερ.

14': Ο Μπουντιμίρ πλασάρει τον Αραμπατζή από εξαιρετική θέση αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

16': Ο Ρομάνο τροφοδοτεί τον Μπούντιμιρ, ο Κροάτης σουτάρει και ο Αραμπατζής αποκρούει με υπερένταση.

17': Εκτέλεση φάουλ του Χοσέ Κάρλος, κεφαλιά του Μανωλά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πίρσον.

22': Κόρνερ του Φραγκουλάκη, κεφαλιά του Μπέτο μόλις άουτ.

30': Για τρίτη φορά ο Μπούντιμιρ φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αλλά και πάλι ο Αραμπατζής σταματάει την προσπάθειά του.

31' (1-0): Μετά από έξυπνη πάσα του Μπέλεκ και κίνηση εξτρέμ μέσα στην περιοχή ο Μάκος με δεξί πλασέ ανοίγει το σκορ.

40': Σουτ του Λεονάρντο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Γιαλούση και χτυπάει το δοκάρι.

Β΄ Ημίχρονο

68': Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει στην περιοχή της ΑΕΚ από τα δεξιά, κάνει συρτό σουτ, ο Αραμπατζής διώχνει ενστικτωδώς.

78': Σουτ του Γκέντσογλου με καλές προοπτικές, η μπάλα κοντράρει στον Χίμπλινγκερ και απομακρύνεται.

83': Μετά από κεφαλιά-πάσα του Βάργκας ο Λυμπερόπουλος σούτάρει από την μικρή περιοχή πάνω από τα δοκάρια του Πίρσον.

85': Συνεργασία Λυμπερόπουλου-Λεονάρντο, το πλασέ του Βραζιλιάνου έφυγε μόλις άουτ.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Γεωργέας, Κάλα, Μανωλάς, Καράμπελας, Μάκος, Γκέντσογλου, Χοσέ Κάρλος (60' Μπερνς), Γκούντγιονσεν (67' Λυμπερόπουλος), Λεονάρντο, Μπέλεκ (73' Βάργκας).

Εργοτέλης: Πίρσον, Γιοβάνοβιτς, Χίμπλινγκερ, Βίσιο, Κουτσιανικούλης, Ρομάνο (76' Χαντί), Μπέτο, Ζούνιορ, Μπούντιμιρ, Γιαλούσης, Φρακουλάκης (68' Καρέλης).