English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 22 Μαρτίου 2010

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕ 0-1

Μια ΑΕΚ με ψυχή και πάθος , μια ΑΕΚ από τα παλιά.
Έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο έξυπνα αφού είχε στηθεί πολύ καλά και δεν άφηνε διαδρόμους κενούς και σε μια αντεπίθεση πέτυχε το γκολ με τον Μπλάνκο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε αρκετά και θα μπορούσε να βάλει ακόμα κάποιο άλλο τέρμα και να είναι πιο άνετη.
Η ανοδική πορεία της ΑΕΚ είναι εμφανής.

Α Ημίχρονο

4 Σουτ του Γκαρσία, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Σάχα.
13 Κόρνερ του Σορλέν, κεφαλιά του Μαλεζά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφυγε άουτ.
16 Ο Καφές έκανε την ψηλοκρεμαστή μπαλιά προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Χαλκιάς πήγε να τη διώξει με το πόδι αλλά έπιασε αέρα και ο Μπλάνκο με προβολή, πρόλαβε τον Κοντρέρας και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 0-1.
23 Σέντρα του Λίνο, ο Μουσλίμοβιτς προσπάθησε με τακουνάκι να νικήσει τον Σάχα, αλλά ο Αργεντινός τερματοφύλακας μπλόκαρε τη μπάλα.
24 Σέντρα του Σορλέν, ο Ίβιτς έπιασε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
27 Καλή ενέργεια του Λεονάρντο ο οποίος έκανε το σουτ από πλάγια θέση η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Χαλκιά.
31 Κάθετη πάσα του Γκαρσία για τον Ίβιτς, έκανε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
38 Κάθετη πάσα του Λεονάρντο για τον Μπλάνκο, έκανε το σουτ λίγο, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Β Ημίχρονο

49 Από το γύρισμα του Βιτόλο, ο Μουσλίμοβιτς έπιασε το σουτ αλλά εδίωξε σαν αμυντικός σε άουτ.
52 Σουτ του Αραμπατζή, ο Σάχα μπλόκαρε την μπάλα.
54 Φάουλ του Λίνο, ο Σάχα μπλόκαρε εύκολα την μπάλα .
62 Δυνατό σουτ του Μπλάνκο, η μπάλα φεύγει άουτ.
66 Μπαλιά του Σκόκο για τον Μαντούκα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, αλλά τον πρόλαβε ο Λίνο πέταξε τη μπάλα κόρνερ.
68 Κάθετη πάσα του Καφέ στον Τζιμπούρ, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Χαλκιάς απομάκρυνε δύσκολα με τα πόδια.
76 Σουτ του Ίβιτς, ο Σάχα απομάκρυνε τη μπάλα με τα πόδια.
77 Δυνατό σουτ του Σκόκο στελνοντας την μπάλα να περάσει έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά.
85 Νέο δυνατό σουτ του Μπλάνκο, ο Χαλκιάς με δυσκολία εδίωξε σε κόρνερ.

ΠΑΟΚ Χαλκιάς, Αραμπατζής (79' Παπάζογλου), Λίνο, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Γκαρσία, Βιτόλο, Σορλέν (60' Εντίνιο), Ίβιτς, Κουτσιανικούλης, Μουσλίμοβιτς
ΑΕΚ Σάχα, Αραούχο, Γεωργέας (8' Καράμπελας), Μαϊστόροβιτς, Μανωλάς, Γιάχιτς (46' Γκέντσογλου), Καφές, Λεονάρντο (58' Μαντούκα), Σκόκο, Τζιμπούρ, Μπλάνκο.