TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 7 Μαρτίου 2010

ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΣΑΝ ΑΕΚ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ 1-0

Πολύ μέτρια η εικόνα της ΑΕΚ, στο χθεσινό ματς με την ΑΕΛ να έδειχνε ότι θέλει πιο πολύ να πάρει το ματς και τελικά αυτό έγινε.

Α Ημίχρονο

1' Σέντρα του Βενετίδη από αριστερά και κεφαλιά του Κουζέν, η μπάλα θα περάσει άουτ.

2' Μονοκόμματο δυνατό σουτ του Μετίν, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

5' Ο Μπλάνκο σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Βιέρα.

6' Ο Μπλάζεκ εκμεταλλεύεται λάθος του Μάκου, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, στέλνοντας την μπάλα στην οριζόντια δοκό.

19' Ο Κουζέν βγάζει σέντρα από δεξιά και ο Μετίν δεν μπορεί να νικήσει τον Σάχα που πε΄φτει στα πόδια του.

20' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μετίν γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και πιάνει μονοκόμματο σουτ, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ. Ο Τούρκος δεν σούταρε όπως θα ήθελε, ενώ είχε τον χρόνο να στοπάρει και να κάνει μια προσπάθεια με καλύτερες προϋποθέσεις.

24' Σουτ του Σκόκο, η μπάλα θα περάσει μακριά από τα δοκάρια του Βιέρα.

Β Ημίχρονο

55' Ο Μπλάζεκ βρίσκεται μέσα στην περιοχή, από πάσα του Τουάμα και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

78'. Ο Μπλάνκο μπήκε απο αριστερά στην περιοχή, έπιασε το σουτ απο πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

83' Εκτέλεση φάουλ απο τον Κουζέν, ο Ιγκλέσιας πιάνει την κεφαλιά και ο Σάχα αποκρούει με υπερένταση στη γωνία! Ο Ρομέου, που πήρε την επαναφορά, έκανε νέο σουτ, όμως ο Αργεντινός τερματοφύλακας απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά

ΛΑΡΙΣΑ Βιέρα, Βενετίδης (50' Τουάμα), Νταμπίζας, Κουζέν, Μετίν (80' Ιγκλέσιας), Ρομέου, Βελάσκο, Μελίσσης, Κατσιαρός, Μπλάζεκ (68' Σκάτσελ).

ΑΕΚ Σάχα, Αραούχο, Καράμπελας, Μαϊστόροβιτς, Καφές, Μαντούκα (62' Χέρσι), Γιάχιτς, Μάκος (77' Λεονάρντο), Μπλάνκο, Σκόκο, Τζεμπούρ (67' Νέμεθ).