TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010

Η ΧΘΕΣΙΝΗ ΑΕΚ

Η χθεσινή ΑΕΚ εάν και δεν μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και για 20 λεπτά δεν είχε μπει στο πνεύμα του αγώνα κατάφερε μετά το εικοσάλεπτο να ανεβάσει την απόδοση της και να νικήσει τον ΑΡΗ με 1-0.

Ανέβασαν την απόδοση τους οι Καφές, Γιάχιτς, Σκόκο στο χώρο του κέντρου και αυτό έφερε την μεγάλη νίκη αφού άφησε τον ΑΡΗ 4 βαθμούς πίσω της.

Το δεύτερο ημίχρονο της ανήκει αφού έπαιξε αρκετά καλά και είχε ευκαιρίες μετά το γρήγορο γκολ του Καφέ στο 47 να βάλει και αλλά γκολ.
Ήταν το πρώτο ματς μετά από 10 αγώνες που δεν δέχτηκε γκολ το τελευταίο ήταν αυτό με τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ που είχε νικήσει και πάλι με 1-0.

Εάν και η άμυνα δεν ήταν σε καλή μέρα είχε έναν εξαιρετικό Σάχα που όταν χρειάστηκε να επέμβει ήταν αλάνθαστος .

Με την χθεσινή νίκη ήταν η τρίτη σερί και αυτό έγινε για πρώτη φορά φέτος.
Ελπίζω να κάνει και την τέταρτη σερί αφού το επόμενο ματς θα είναι το Σάββατο πάλι στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Εργότελη.

Ο κόσμος γύρω στους 20000 δεν ήταν και ο πολύς για ένα τέτοιο ματς θα μπορούσε να ήταν και περισσότερος , έδωσε τον δικό του αγώνα παροτρύνοντας τους παίχτες της ΑΕΚ να νικήσουν.