TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2010

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν από ένα τέρμα στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου με τους Φωτάκη και Βιεϊρίνια, ενώ για την ΑΕΚ είχε ισοφαρίσει με πέναλτι στο 68' ο Λεονάρντο.

Α΄ Ημίχρονο

15': Σουτ του Βιεϊρίνια από τα 35 μέτρα περνάει λίγο άουτ.

45+1' (1-0): Ο Βιεϊρίνια μπαίνει στην περιοχή της ΑΕΚ από τα αριστερά, γυρίζει έξυπνα τη μπάλα στον Φωτάκη και αυτός άνοίγει το σκορ.

Β΄ Ημίχρονο

49': Σέντρα-σουτ του Σακελλαρίου σταματάει στη συμβολή των δοκαριών του Σάχα.

56': Δυνατό σουτ του Λεονάρντο, η μπάλα ψηλά άουτ.

62': Μακρινό σουτ του Φωτάκη, ο Σάχα διώχνει σε κόρνερ.

68' (1-1): Ο Κρέσιτς ανατρέπει τον Τζιμπούρ στην περιοχή και ο Λεονάρντο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι.

90+2' (2-1): Ο Βιεϊρίνια με αριστερό σουτ από το ύψος της περιοχής διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΟΚ.

90+6': Φάουλ του Λεονάρντο, ο Κρέσιτς διώχνει ενστικτωδώς μπροστά από Λυμπερόπουλο και Καφέ.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Τσιρίλο, Μαλεζάς, Σακελλαρίου, Γκαρσία, Βιτόλο, Φωτάκης (76' Κριστιάνο), Ελ Ζαρ (82' Μουσλίμοβιτς), Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης (90+4' Ζουέλα).

ΑΕΚ: Σάχα, Πατσατζόγλου, Νασούτι, Μανωλάς, Λαγός, Μάκος, Γκέντσογλου, Γκερέιρο (56' Μπερνς), Μπλάνκο (66' Λυμπερόπουλος), Λεονάρντο, Τζιμπούρ (72' Καφές).