TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Η ΑΕΚ ήταν η νικήτρια στο σημερινό ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Super League, αφού επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού στο Ολυμπιακό Στάδιο. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 90’ ο. Μπλάνκο.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Ντουντού.

Α΄ Ημίχρονο

15': Σέντρα-σουτ του Γιάχιτς από τα 30 μέτρα, αποκρούει με δυσκολία ο Πάρντο.

34': Ο Μιραλάς βγαίνει μόνος του με τον Αραμπατζή, επιχειρεί να περάσει τη μπάλα από πάνω του αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μπλοκάρει.

35': Σέντρα του Μάκου, κεφαλιά του Λυμπερόπουλου, λίγο άουτ.

45+1': Σέντρα του Γιάχιτς, ο Λεονάρντο από εξαιρετική θέση δεν πιάνει καλά την κεφαλιά.

Β΄ Ημίχρονο

52': Ο Μιραλάς από τα αριστερά επιχειρεί να πλασάρει τον Αραμπατζή αλλά ο Γιάχιτς διώχνει σε κόρνερ.

57': Ο Λεονάρντο ανατρέπει τον Πάντελιτς και ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι. Το εκτελεί ο Ντουντού αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

67': Σέντρα του Καράμπελα, κεφαλιά του Λυμπερόπουλου λίγο άουτ.

84': Δυνατό σουτ του Χολέμπας αποκρούει ο Αραμπατζής.

90' (1-0): Ο Ντιόπ κάνει επέλαση στην περιοχή του Ολυμπιακού, γυρίζει τη μπάλα στον Μπλάνκο και ο Αργεντινός σε κενό τέρμα ανοίγει το σκορ.

90+4': Σουτ του Πάντελιτς από καλή θέση περνάει άουτ.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Γιάχιτς, Δέλλας, Μανωλάς, Καράμπελας, Μάκος (78' Γκερέιρο), Γκέντσογλου, Μπερνς (58' Μπλάνκο), Λεονάρντο, Σκόκο (72' Ντιόπ), Λυμπερόπουλος.

Ολυμπιακός: Πάρντο, Μοντέστο, Αβ. Παπαδόπουλος, Ποτουρίδης, Χολέμπας, Μοϊσές, Ντουντού, Ρόμενταλ (86' Φετφατζίδης), Ριέρα (23' Ιμπαγάσα), Φουστέρ (46' Πάντελιτς), Μιραλάς.