TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2010

ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

H AEK επικράτησε με 3-1 του Εργοτέλη στην αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Φραγκουλάκη στο 33', αλλά η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Καφέ στο 44' και πήρε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο χάρη σε τέρματα του Μπλάνκο στο 55' και του Έντερ στις καθυστερήσεις.

Α΄ Ημίχρονο

13': Τεχνικό σουτ του Γκερέιρο μόλις άουτ.

28': Εκτέλεση φάουλ του Λεάλ από τα αριστερά περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σάχα.

33' (0-1): Ο Φραγκουλάκης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τα 30 μέτρα ανοίγει το σκορ για τον Εργοτέλη.

44' (1-1): Ο Καφές ισοφαρίζει με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπλάνκο.

Β΄ Ημίχρονο

55' (2-1): Ο Μπλάνκο με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γκερέιρο δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΚ.

63': Σουτ του Μπούντιμιρ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

90': Ο Τζιμπούρ μπαίνει στην περιοχή του Εργοτέλη από τα αριστερά αλλά ο Δασκαλάκης αποκρούει το σουτ του.

90+3' (3-1): Ο Έντερ με πλασέ μετά από προσπάθεια του Τζιμπούρ διαμορφώνει το τελικό 3-1.

ΑΕΚ: Σάχα, Πατσατζόγλου, Δέλλας, Νασούτι, Λαγός, Μάκος, Καφές, Γκερέιρο (70' Γκέντσογλου), Λεονάρντο (81' Έντερ), Μπλάνκο (90' Καράμπελας), Τζιμπούρ.

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Αλεξόπουλος (46' Χρυσοφάκης), Σαρρής, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης, Ρουμπάκης, Ρομάνο, Ολίσε (46' Μπέτο), Λεάλ, Μπούντιμιρ (80' Βερπακόφσκις).