TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΜΕ 2-1

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-1 από την Καβάλα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ της ΑΕΚ, η οποία αγωνίστηκε για 20 λεπτά με 10 παίκτες λόγω τραυματισμού του Παντελή Καφέ ενώ είχαν γίνει οι τρεις αλλαγές, σημείωσε στο 85' ο Νάτσο Σκόκο.

Α΄ Ημίχρονο

1': Ο Βουτσίτσεβιτς βγαίνει μόνος του με τον Σάχα αλλά το πλασέ του περνάει πάνω από το δοκάρι.

14' (1-0): Ο Βουτσίτσεβιτς εκμεταλεύεται ωραία σέντρα του Αμπντούν και ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.

22': Μετά από συνδιασμό Ονουάτσι-Βουτσίτσεβιτς ο δεύτερος σουτάρει στην κίνηση αλλά ο Σάχα αποκρούει εντυπωσιακά.

34': Ο Λαγός γυρίζει στον Έντερ αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου από καλή θέση κοντράρει στα σώματα.

35': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, ο Γκαλίνοβιτς διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

45+1': Ο Ονουάτσι βγαίνει μόνος του με τον Σάχα αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ κάνει καλή έξοδο και αποκρούει.

Β΄ Ημίχρονο

46' (2-0): Μετά από σέντρα του Αμπντούν ο Ονουάτσι διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων.

61': Εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, ο Σάχα διώχνει σε κόρνερ.

66': Ο Μπλάνκο από καλή θέση δεν καταφέρνει με πλασέ να νικήσει τον Γκαλίνοβιτς.

85' (2-1): Μετά από κάθετη πάσα του Γκέντσογλου ο Σκόκο μπαίνει ωραία στην περιοχή της Καβάλας και κάνει το 2-1 με δεξί σουτ.

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης (57' Σιόντης), Χργκόβιτς, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Καρντόσο, Αμπντούν, Ογκμπέτσε, Ντιέ, Ονουάτσι, Βουτσίτσεβιτς (75' Ντικρόκ)

ΑΕΚ: Σάχα, Λαγός, Νασούτι, Γιάχιτς, Πατσατζόγλου (46' Γκέντσογλου), Κάφες, Μάκος, Λεονάρντο (55' Λυμπερόπουλος), Μπερνς, Έντερ (46' Σκόκο), Μπλάνκο