TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 7 Μαρτίου 2011

AEK-ΠΑΟΚ 4-0

Η ΑΕΚ συνέντριψε με 4-0 τον ΠΑΟΚ και επανήλθε στις εντός έδρας νίκες. Τα τέρματα της ΑΕΚ, η οποία πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, σημείωσαν οι Ντιόπ (11'), Σκόκο (35', 55') και Δέλλας (79').

Α΄ Ημίχρονο

4': Κόρνερ του Σκόκο, σουτ του Γκερέιρο μέσα από την περιοχή κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται.

11' (1-0): Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο από τα δεξιά ο Ντιόπ με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

22': Ωραίος συνδυασμός των παικτών της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει στον Μπλάνκο ο οποίος από εξαιρετική θέση την στέλνει άουτ.

27': Συνεργασία Γκερέιρο-Μπλάνκο. σουτ του Μίτσελ με το δεξί και η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

34': Ωραία ατομική ενέργεια του Ελ Ζαρ από τα αριστερά αλλά ο Σάχα αποκρούει με τα πόδια το πλασέ του.

35' (2-0): Ο Γκερέιρο τροφοδοτεί τον Γεωργέα, ο οποίος σεντράρει από τα δεξιά και ο Σκόκο με σουτ στην κίνηση διπλασιάζει τα τέρματα της ΑΕΚ.

42': Εκπληκτική επέμβαση του Κρέσιτς σε σουτ του Σκόκο έξω από την περιοχή.

Β΄ Ημίχρονο

55' (3-0): Ο Σκόκο πραγματοποιεί αριστουργηματική ατομική ενέργεια από τα αριστερά και με δυνατό σουτ στο "Γ" της εστίας δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Κρέσιτς.

60': Ο Μάκος σεντράρει και ο Μπλάνκο με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι.

62': Ο Κρέσιτς αποκρούει με υπερένταση κοντινό πλασέ του Μπλάνκο.

73': Σέντρα του Γκερέιρο, κεφαλιά του Ματέος λίγο άουτ.

76' (4-0): Ο Δέλλας προλαβαίνει με κεφαλιά την έξοδο του Κρέσιτς μετά από κόρνερ του Γκερέιρο και διαμορφώνει το τελικό 4-0.

90': Μακρινό σουτ του Μπαχά, ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ επεμβαίνει αποτελεσματικά.

ΑΕΚ: Σάχα, Γεωργέας (78' Μανωλάς), Δέλλας, Ματέος, Καράμπελας, Ντιόπ, Μάκος, Μίτσελ, Γκερέιρο (83' Λεονάρντο), Σκόκο (71' Μπαχά), Μπλάνκο
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Έτο, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Σνάουτσνερ (46' Σακελλαρίου), Βιτόλο, Τσουκαλάς (65' Αρίας), Φωτάκης, Ελ Ζαρ, Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης (59' Μουσλίμοβιτς)