TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 16 Μαΐου 2011

ΝΙΚΗΣΕ ΑΝΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ 3-0

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση η ΑΕΚ νίκησε με 3-0 τον ΠΑΟΚ και επανήλθε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας των play-off. Το σκορ άνοιξε στο 21' ο Τραϊανός Δέλλας για να ακολουθήσουν στο δεύτερο ημίχρονο δύο γκολ από τον Πάπα Μπούμπα Ντιόπ (47', 68').

Α΄ Ημίχρονο

1': Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Μπαχά στον Σκόκο, ο Αργεντινός πλασαρεί τον Χαλκιά αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι.

21' (1-0): Φάουλ του Σκόκο, κεφαλιά του Μπαχά, κακή απομάκρυνση του Τσιρίλο και ο Δέλλας με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

24': Κόρνερ του Σκόκο, κεφαλιά του Μανωλά μόλις άουτ.

35': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δέλλα, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά.

Β΄ Ημίχρονο

47' (2-0): Μετά από φάουλ του Σκόκο ο Ντιόπ με γυριστή κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα της ΑΕΚ.

55': Ο Φωτάκης βγαίνει μόνος του με τον Σάχα αλλά ο Αργεντινός τερματοφύλακας αποκρούει εντυπωσιακά.

64': Συρτό σουτ του Μουσλίμοβιτς περνάει λίγο άουτ.

68' (3-0): Μετά από φάουλ του Γκερέιρο και κεφαλιά-πάσα του Δέλλα ο Ντιόπ με πλασέ σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

79': Ο Λαγός σουτάρει, ο Χαλκιάς αποκρούει με δυσκολία, ο Μίτσελ επιχειρεί νέο σουτ αλλά ο Κοντρέρας απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

87': Δυνατό σουτ του Αρίας, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ,

ΑΕΚ: Σάχα, Γεωργέας, Δέλλας, Μανωλάς, Καράμπελας, Ντιόπ (80' Ματέος), Μάκος, Μίτσελ, Καφές (52' Γκερέιρο), Σκόκο (66' Λαγός), Μπαχά
ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Έτο, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Σνάουτσνερ (57' Λίνο), Γκαρσία, Βιτόλο, Φώτάκης (74' Ελ Ζαρ), Τσουκαλάς (65' Αρίας), Σαλπιγγίδης, Μουσλίμοβιτς