TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 26 Μαΐου 2011

ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ

H ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό Στάδιο και τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Τα τέρματα των τυπικά φιλοξενούμενων σημείωσε ο Τζιμπρίλ Σισέ (58', 67').

Α΄ Ημίχρονο

13': Ο Μπουμσόνγκ πιάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ αλλά η μπάλα κοντράρει στο κεφάλι του Σισέ.

17': Σέντρα του Καράμπελα, ο Κοτσόλης αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του Λαγού.

23': Φάουλ του Λέτο, ασταθής απόκρουση του Σάχα πάνω στον Καντέ, ο αμυντικός του Παναθηναϊκού κάνει προβολή αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ διώχνει σε κόρνερ.

24': Σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή μόλις άουτ.

29': Ο Κατσουράνης εξαπολύει ξαφνικό βολέ αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι μετά από παρέμβαση του Σάχα.

40': Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Λέτο, ο Σάχα αποκρούει το πλασέ του από καλή θέση.

45': Ο Σισέ βγαίνει στην πλάτη της αμυνάς αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

Β΄ Ημίχρονο

46': Ο Σκόκο τροφοδοτεί τον Μπαχά αλλά ο Μαροκινός σουτάρει άουτ από εξαιρετική θέση.

54': Σέντρα του Νταντόμο, κεφαλιά του Μπαχά μόλις άουτ.

58' (0-1): Μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα της ΑΕΚ ο Σισέ με πλασέ από τη μικρή περιοχή ανοίγει το σκορ.

67' (0-2): Ο Σισέ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά μετά από φάουλ του Καραγκούνη.

85': Ατομική ενέργεια και σουτ του Λέτο, ο Σάχα αποκρούει στη δεξιά του γωνία.

ΑΕΚ: Σάχα, Καράμπελας, Ματέος, Ντρπιτς, Νταντόμο, Γκέντσογλου (62’ Κλωναρίδης), Λαγός (78’ Γκερέιρο), Μάκος, Καφές (71’ Έντερ), Σκόκο, Μπαχά

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Καντέ, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα (46’ Χριστοδουλόπουλος), Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Μαρίνος, Λέτο, Νίνης (62’ Καραγκούνης), Σισέ