TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009

ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 1-1

Η ΑΕΚ του πρώτου ημιχρόνου κυρίως μέχρι το 30 ήταν εκτός παιχνιδιού αλλά σιγά σιγά η ομάδα ισορρόπησε το ματς και κυρίως η ομάδα του δευτέρου ημιχρόνου μπορούσε να πάρει την νίκη, χάνοντας πολλές και καλές ευκαιρίες.

Α ημίχρονο

4' Σέντρα του Πίτου από τα αριστερά, ο Κάμπορα έπιασε την κεφαλιά αλλα ο Σάχα έδιωξε σε κόρνερ. χαΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 1-1

6' Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Ναφτί έπιασε την κεφαλιά η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι στον Αμπρέου που έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτα κάνοντας το 1-0 .

17' Σουτ του Κάλβο έξω από την περιοχή, πάνω στα χέρια του Σάχα.

19' Σουτ του Χέρσι από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

26' Εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, η μπάλα κόντραρε, και κατέληξε κόρνερ.

32' Ο Νέμεθ δεν πρόλαβε να πιάσει την κεφαλιά από καλή θέση η μπάλα έφτασε στον Ενσαλίβα που έκανε το σουτ να κοντράρει σε αμυντικό του Άρη.

44' Ο Ναφτί έκανε την κάθετη μπαλιά στον Πίτου στα αριστερά της περιοχής, ο έκανε το σουτ με τον ο Σάχα να διώχνει σε κόρνερ

Β ημίχρονο

48' Η αδράνεια της άμυνας του Αρη έδωσε την ευκαιρία στον Σκόκο, να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

50' Κεφαλιά του Καφέ στα αριστερά, ο Μπλάνκο πετάχτηκε με προβολή και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

60' Ο Νέμεθ μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, και το σουτ του μπλόκαρε ο Σηφάκης.

66' Ο Σκόκο, που πέρασε 3 παίχτες του Αρη, έβγαλε μόνο του τον Λεονάρντο αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου κατέληξε αουτ..

73' Σουτ του Μάκου ο Σηφάκης απέκρουσε, ακολούθησε το πλασέ του Λεονάρντο πάνω στη γραμμή έδιωξαν του Άρη και στο τέλος το σουτ του Νέμεθ δεν βρήκε στόχο.

89': Σουτ του Σκόκο στην κίνηση, μετά απο εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα λίγο άουτ.

92': Δυνατό σουτ του Σκόκο έξω απο την περιοχή, περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

ΑΡΗΣ Σηφάκης, Νέτο (46' Φλάβιο), Αράνο, Κουλουχέρης, Ναφτί, Κάλβο, Φερνάντες, Αμπρέου, Νασούτι, Κάμπορα (78' Ντέιλι), Πίτου Γκαρσία (68' Κόκε).

ΑΕΚ Σάχα, Καφές, Αραούχο, Χέρσι (57' Λεονάρντο), Γιάχιτς, Καράμπελας, Μπλάνκο (80' Μαντούκα), Νέμεθ, Σκόκο, Μαϊστόροιτς, Ενσαλίβα (70' Μάκος).