TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2009

ΜΠΑΤΕ – ΑΕΚ 2-1

Δεν άξιζε την ήττα η ΑΕΚ που βρήκε ένα κακό διαιτητή είχε και της δυο αποβολές και τον τραυματισμό του Χουανφράν.

Η ΑΕΚ στάθηκε πολύ καλά στο βαρύ αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο όπου άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Μπλάνκο , αλλά στο δεύτερο πήγαν όλα στραβά.

Α ημίχρονο

7' Ωραία πάσα του Σκόκο στον Μπλάνκο μέσα στην περιοχή, όμως ο τελευταίος δεν βρίσκει καλά την μπάλα.

11' Μακρινό σουτ του Σκόκο, μαζεύει εύκολα ο Βερέμκο.

17' Σουτ του Νεχκχάιτσικ, έξω από την περιοχή η μπάλα περνά αρκετά άουτ.

19' Νέο σουτ αυτή φορά του Παβλόφ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

22' Μακρινό σουτ του Νέμεθ, ψηλά άουτ.

28' Ο Ραντιόνοφ έκανε κοντρόλ μέσα στην περιοχή και ο Γιάχιτς στην προσπάθειά του να διώξει, πραγματοποίησε προβολή από πίσω, βρήκε την μπάλα η οποία πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σάχα, κόρνερ.

30' Ο Νέμεθ ανατράπηκε από τον Σοσνόφσκι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δίνει το Πέναλτι. Ο Μπλάνκο εκτελεί εύστοχα ανοίγοντας το σκορ. 0-1.

37' Σέντρα του Σκόκο ο Νέμεθ πιάνει το σουτ η μπάλα περνά λίγο άουτ.

Β ημίχρονο

51'. Μακρινό σουτ του Κρίβετς, ο Σάχα αποκρούει αλλά ο Παβλόφ στην επαναφορά πλασάρει και ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.

53' Κόκκινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς , βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κρίβετς.

62' Ο Ροντιόνοφ σε τετ α τετ σούταρε ψηλά άουτ.

77' Σουτ του Γκοαργιάν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ.

85' Κόρνερ από δεξιά, και ο Αλουμόνα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σάχα, κάνοντας το 2-1.

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ) Βερέμκο, Γιούροβιτς, Μπορντάτσοφ (85' Αλουμόνα), Σοσνόφσκι, Σίτοφ, Νεχκχάιτσικ, Λιχτάροβιτς (65' Γκοαργιάν), Παβλόφ (55' Σκάβις), Ραντιόνοφ, Κρίβετς, Βολόντκο.

ΑΕΚ Σάχα, Μαϊστόροβιτς, Γιάχιτς, Άρτσε, Χουανφράν (62' Καράμπελας), Καφές, Ενσαλίβα, Μπλάνκο (59' Μάκος), Νέμεθ (82' Λεονάρντο), Μαντούκα, Σκόκο.