TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2009

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ 2-0

Σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο έγινε το ματς του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΚ με την νίκη με 2-0 του Αστέρα. Η ΑΕΚ δεν μπήκε στο παιχνίδι καλά και στο 10 λεπτό έγινε το 1-0 οι παίχτες της να βρίσκονται σε άλλο γήπεδο.

Το ίδιο έγινε και στο δεύτερο ημίχρονο να δέχεται το γρήγορο γκολ και από εκεί και πέρα για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα να μην μπορούν να κάνουν κάτι , μόνο κάτι τρίλεπτα να δημιουργούν κάποιες ευκαιρίες. Βέβαια υπήρχε και το ακυρωθέν γκολ κακός αλλά φέτος το έχουμε συνηθίσει.

Α Ημίχρονο

10 Ο Τσέζαρεκ κάνει την πάσα τον Έντερ απέναντι στον Σάχα, ο οποίος με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ κάνοντας το 1-0

15 Δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Λεονάρντο η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Αναστασόπουλου.

21 Σέντρα του Λεονάρντο με τον Αναστασόπουλο να διώχνει προ του Μπλάνκο.

32 Τσέζαρεκ και Έντερ συνδυάζονται και το σουτ που κάνει ο Έντερ να περνά λίγο άουτ.

45 Σέντρα-σουτ του Φυτανίδη η μπάλα ακουμπά στο οριζόντιο δοκάρι του Σάχα και να περνά άουτ.

Β Ημίχρονο

50 Σέντρα του Μπαστία βρίσκει τον Τσέζαρεκ, ο οποίος με σουτ κάνει το 2-0.

61 Ο Λεονάρντο κάνει το σουτ ο Αναστασόπουλος απομακρυνθεί με δυσκολία και ο Μπλάνκο με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ αλλά τέτοια περίπτωση δεν υπάρχει.

70 Κεφαλιά-ψαράκι του Μπλάνκο με τον Αναστασόπουλο να κάνει μεγάλη απόκρουση κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

89 Συνδυασμός μεταξύ Μπλάνκο και Παυλή και το σουτ του τελευταίου να σταματά στα ποδιά του Αναστασόπουλου.

Αστέρας Τρίπολης Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρόκας (90+1' Μπαρτολίνι), Λαζαρίδης, Μαρσέλο, Φυτανίδης, Μπαστία, Καρέρα, Ουντόζι (88' Λαμπρόπουλος), Τσέζαρεκ, Έντερ (82' Λαδάκης)

ΑΕΚ Σάχα, Αραούχο, Γεωργέας, Γιάχιτς, Ζεράλντο, Καφές, Ενσαλίβα (55' Ιορντάκε), Λεονάρντο (65' Παυλής), Ταχτσίδης (80' Χέρσι), Μαντούκα, Μπλάνκο.