TRANSLATE BLOG

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2010

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ 1-1

Η ΑΕΚ πηρέ την ισοπαλία στο ντέρμπι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό ,εάν και ξεκίνησε καλά το ματς και προηγήθηκε νωρίς στην συνεχεία δεν είχε την ίδια καλή απόδοση.

Δέχτηκε την ισοφάριση σχετικά νωρίς αλλά κάτι προσπάθησε να κάνει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αλλά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο.

Α Ημίχρονο

6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Από πολύ ωραία ενέργεια του Λέτο και πάσα στον Σπυρόπουλο, ο τελευταίος βρίσκει τον Κατσουράνη που έκανε τεχνικό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

9' ΓΚΟΛ 0-1 Η ΑΕΚ! Ο Μαντούκα κλέβει στο κέντρο από τον Κατσουράνη, βγάζει αριστερά στον Τζεμπούρ και ο Αλγερινός γυρίζει στην καρδιά της περιοχής όπου ο Σκόκο με ωραίο σουτ σκοράρει.

19' Αδύναμη κεφαλιά του Λέτο, μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Σισέ από δεξιά, εύκολα μπλοκάρει ο Αραμπατζής.

23' Συνεχόμενα σουτ από τον Κατσουράνη μέσα από την περιοχή, κοντράρουν στους αμυντικούς.

27’ ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Χτύπημα φάουλ του Καραγκούνη από δεξιά, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη από το ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα.

33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης κάνει προσωπική ενέργεια και πιάνει σουτ από μακριά. Η μπάλα βρίσκει στον Ζεράλντο και καταλήγει κόρνερ, ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

Β Ημίχρονο

46' Απίστευτη επέμβαση του Αραμπατζή σε τετ α τετ με τον Σισέ, χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.

57' Κεφαλιά του Καντέ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

62' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό μετά από σουτ του Σαλπιγγίδη, ενώ ακούμπησε όσο χρειάστηκε ο Αραμπατζής.

70' Απίστευτη επέμβαση του Αραμπατζή που διώχνει πάνω στη γραμμή σουτ του Σαλπιγγίδη, μετά από κόντρα της μπάλας.

87' Σουτ του Τζεμπούρ μέσα από την περιοχή από πλάγια θέση, ο Τζόρβας σε κόρνερ.

ΠΑΟ Τζόρβας, Καντέ, Σαριέγκι, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης (71' Σιμάο), Λέτο (71' Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης, Σισέ.

ΑΕΚ Αραμπατζής, Αραούχο, Καράμπελας, Μαϊστόροβιτς, Ζεράλντο, Καφές, Γιάχιτς (73' Μάκος), Σκόκο (89' Γκερέιρο), Μαντούκα (63'Λαγός), Τζεμπούρ, Μπλάνκο.