English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009

ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ? ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ

Α Ημίχρονο

8'Δυνατό χτύπημα φάουλ του Σκόκο, η μπάλα περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

14'Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ρινκόν στον Ορούμα, με τον επιθετικό της Καβάλας να προσπαθεί από πολύ πλάγια να νικήσει τον Σάχα, χωρίς επιτυχία.

33'Κεφαλιά-πάσα του Μαντούκα μετά από γέμισμα προς την περιοχή, βρίσκει τον Μπλάνκο στο σημείο του πέναλτι, αλλά το γυριστό σουτ του Αργεντινού πέρασε ελάχιστα άουτ.

37'Δυνατό σουτ του Μπλάνκο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ιτάνζ διώχνει σε κόρνερ.

38'Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς, μετά από κόρνερ, απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ιτάνζ.

Β Ημίχρονο

48'Χτύπημα φάουλ του Ορούμα, κανένα πρόβλημα για τον Σάχα.

50'Δυνατό σουτ από τον Λεονάρντο, η μπάλα θα περάσει πολύ πάνω από το δοκάρι του Ιτάνζ.

54'Πέναλτι για την Καβάλα δίνει ο Τριτσώνης σε μαρκάρισμα του Καράμπελα πάνω στον Λάκη. Ο Ντομπρασίνοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έβαλε μπροστά την ομάδα του.1-0

59' Η πίεση της Καβάλας συνεχίζεται. Ο Λάκης μπηκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ του και ο Σάχα στη σωστή θέση έπεσε και μπλόκαρε.

62'Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γιάχιτς πιάνει κεφαλιά και ο Ιτάνζ αποκρούει εντυπωσιακά, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκέντσογλου από καλή θέση, σουτάρει άουτ.

68'ΓΚΟΛ 1-1 ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Η ΑΕΚ! Ο Γκέντσογλου πιάνει κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μαντούκα και σκοράρει.

83'Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Αραούχο, θα περάσει λίγο άουτ.

85'ΓΚΟΛ 2-1 Η ΚΑΒΑΛΑ! Ο Γιάννου από πάσα του Λάκη δεν αστοχεί απέναντι από τον Σάχα.

90'+3' Κεφαλιά του Μαντούκα περνάει παράλληλα με την εστία.

90'+4' Τετ α τετ του Ρινκόν θα περάσει άουτ.

ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ: Ιτάνζ, Πετκάκης, Παβίσεβιτς, Θεοδωρέλλης, Φερέιρα, Ντομπρασίνοβιτς, Σιόντης, Μεντί (89'Καλάιτζιτς), Λάκης, Ορούμα (75'Ιωάννου, 79'Γιάννου), Ρινκόν.

ΑΕΚ: Σάχα, Καφές, Αραούχο, Μαϊστόροβιτς, Λεονάρντο (64'Παυλής), Μαντούκα, Γιάχιτς (67'Μάκος), Καράμπελας (72'Γεωργέας), Μπλάνκο, Σκόκο, Γκέντσογλου.